Foto:
tsushima2011

Filmy na dlouhé zimní večery

05.12.2011 / Peter / 88  

Zima přináší dlouhé večery a svátky pohody zvané Vánoce. Zenbu vám teď přináší pár filmových tipů jak si takové zimní večery zpříjemnit asijskou kinematografií.

Chuť čaje (2004)

Neobyčejný příběh obyčejné rodinky se strejdou na návštěvě, narozeninovým dárkem a obratem na hrazdě ... i tak může chutnat čaj.

Kikujiro (1999)

Masao žije se svou babičkou daleko od matky, kterou nikdy neviděl. Na začátku prázdnin zjistí, že zůstal ve městě bez kamarádů, dostane tak nápad vydat se sám na cestu za svou matkou. Hned po prvním nezdaru se k němu nedobrovolně přidá i "strejda". Road-movie v podání Takeshi Kitano.

Stvořeni pro lásku (2000)

Příběh vás zavede do Hong Kongu v roce 1962. Dva manželské páry se nastěhují vedle sebe, brzy ale zjistí nečekanou pravdu.
Stylizovana romantika od režiséra Kar-Wai Wonga s Tony Leungem v hlavní roli.

Občan pes (2004)

Pod se rozhodne přestěhovat z vesnice do Bangkoku. Během svého dobrodružství ve městě potká spoustu podivných lidí mimo jiné i kouřícího plyšového medvídka, především ale Jin, do které se zamiluje. Ta má ale trochu jiné plány. Surealistická podívaná plná barev.

Linda Linda Linda! (2005)

Holky jsou rozhodnuté zahrát si na školním festivalu, po prvotních nezdarech se jim konečně podaří dát dohromady celou kapelu a můžou cvičit. Jako skladby, které budou hrát, si vybraly hity staré punkové kapely The Blue Hearts.

Smím prosit? (1996)

Účetní Shohei začina cítit, že jeho životu chybí pocit naplnění. Jednoho dne si ale cestou z prace všimne ženy zahleděné z okna budovy, ve které se pořádají lekce tance. Sebere odvahu a kurz začne navštěvovat. Najde tak svou vášeň, kterou ale musí tajit před rodinou i kolegy z práce.

Il mare (2000)

Jsou Vánoce roku 1999 a Eun-joo se stěhuje ze svého bytu u jezera. V poštovní schránce nechává vzkaz pro nového majitele s prosbou o přeposlání opožděné pošty. Do bytu se nastěhuje Sung-hyunga a ve schránce najde její vzkaz, on je ale první obyvatel a píše se rok 1997. Poetická romantika o poštovní schránce, která doručuje napříč časem.

Secret (2007)

Potkají se na hudební škole, ale pozor, něco tady "nehraje". Romantika v podání muzikanta Jay Choua.

Toni Takitani (2004)

Toni žije samotářským životem, na který už si docela dobře zvykl. Jednoho dne se ale zamiluje do své asistentky a tím příjde i o svou samotu, ke které se už nechce vracet. Film podle jedné z povídek spisovatele Haruki Murakamiho.

About Love (2005)

Tři různá města a tři různé přiběhy na téma láska a jazyková bariéra. Ne vždy je potřeba rozumět slovům.

Welcome to Dongmakgol (2005)

Vítejte v Dongmakgol, vesničce uprostřed lesa, odříznuté od okolní civilizace. Během korejské války se do ní ve stejnou dobu dostane několik příslušníků armády severní a jižní koreje, k tomu všemu i jeden američan. To co následuje je jedna velká metafora na korejský konflikt a nesmyslnost války vůbec.

Máte tipy na další podobně laděné filmy? Podělte se v komentářich!

   
Peter

Přidat nový komentář
Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo), jejímž autorem je zenbu.cz, podléhá licenci Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International.